Inżynierowie ujawnili, co będzie jednym z najważniejszych filarów sieci 6G

Dzięki sieci 6G będziemy mogli komunikować się z całym światem przeszło 100 razy szybciej od sieci 5G. Pionierami w jej rozwoju chcą być Chiny, które właśnie przedstawiły jeden z jej filarów.

Według firmy Oppo, która specjalizuje się w budowie i sprzedaży świetnych urządzeń mobilnych, sieć 6G będzie całymi garściami czerpała korzyści z niezwykle zaawansowanych technologii sztucznej inteligencji i rozwiązań chmurowych. Testy sieci 6G mają rozpocząć się na poważnie po roku 2025, a masowa jej komercjalizacja po roku 2030.

Nie dziwi zatem fakt, że Chińczycy stawiają na sztuczną inteligencję. Już teraz rozwija się ona prężnie w praktycznie wszystkich dziedzinach naszego życia. Większość z nas nawet nie ma tego świadomości i nie dostrzega jej interwencji, ale taka jest rzeczywistość. Inżynierowie Oppo uważają, że w erze 6G sztuczna inteligencja przejmie władzę i będzie kołem napędowym praktycznie wszystkich urządzeń elektronicznych.

Reklama

Pozwoli ona nie tylko wykryć i zlikwidować wąskie gardła w sieciach telekomunikacyjnych, ale również jej poziom zaawansowania za 10 lat sprawi, że nasze działania staną się znacznie efektywniejsze, a co za tym idzie, pozwoli nam na szybszy rozwój i oszczędność czasu czy pieniędzy.

Może teraz to wydawać się fanaberią, ale sieć 6G ma wejść do użytku ok. 2030 roku. Jednak już teraz trwają nad nią intensywne prace. Chiny wiodą w nich prym. Na całym świecie złożono już blisko 40 tysięcy wniosków patentowych związanych z rozwojem sieci 6G. Wystarczy podać, że 35 procent z nich pojawiło się w samych Chinach. To pokazuje, jak kraj ten pragnie szybko wdrożyć tę technologię i z jej pomocą zawładnąć światem.

Ale to nie wszystko. Chiny jako pierwsze na świecie wysłały jesienią ubiegłego roku satelitę 6G o nazwie Star Era-12. Na pokładzie satelity znalazły się urządzenia testowe, które obecnie służą do przeprowadzenia pierwszych eksperymentów z siecią przyszłości. Satelita został wyniesiony tam za pomocą rakiety Długi Marsz 6 z ośrodka kosmicznego Taiyuan. Za całym projektem stoją naukowcy z University of Electronic Science and Technology of China.

Źródło: GeekWeek.pl/Oppo / Fot. Oppo

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy