Kategoria:

Zdjęcia

PAŹ22

Spędzili zimę w Nowej Zelandii robiąc genialne zdjęcia

Krzysztof Żołyński

Dwóch atrofotografów z Queenstown w Nowej Zelandii, spędzili minioną zimę w najpiękniejszych lokacjach swojego kraju, fotografując nocne niebo. Wykonywanie nocnych zdjęć wymagało sporo poświęcenia i hartu ducha, ponieważ często musieli przesiedzieć całą noc, aby trafić na jak najlepsze warunki do wykonania zdjęcia.

Fatalne konsekwencje wymierania pszczół

Daniel Górecki

Pszczelarze praktycznie od lat 90. alarmują o mocno spadającej populacji pszczół na świecie, szczególnie w zimowych miesiącach. Od tego czasu odnotowano wyginięcie wielu z 4000 gatunków pszczół, a od 2006 roku można mówić o masowym padaniu tych owadów. Nikt tak naprawdę dokładnie nie wie, co jest tego przyczyną, ale zapewne składa się na to wiele czynników, jak mniejsza ilość łąk z kwiatami, szerzenie się pajęczaka varroa destruktor, który jest pasożytem pszczoły miodnej, zmiany w klimacie czy powszechność pestycydów. Na szczęście pszczoły są jeszcze dość dalekie od wyginięcia, jednak warto o nie zadbać zawczasu, ponieważ konsekwencje mogą być naprawdę katastrofalne.

Znacie pochodzenie tych szczęśliwych amuletów?

Daniel Górecki

Większość osób zapewne posiada jakiś rodzaj amuletu lub rytuału, który pomóc ma ich szczęściu - króliczą łapkę, czterolistną koniczynę czy jakiś podobny przedmiot. Oczywiście nie ma żadnych naukowych dowodów na skuteczność tego rodzaju amuletów, ale nie zmienia to faktu, że wiele osób po prostu czuje się z nimi lepiej. Postanowiliśmy więc zbadać kilka popularnych talizmanów i rytuałów, żeby bliżej przyjrzeć się ich pochodzeniu:

Tego nie wiedzieliście o… Elonie Musku

Daniel Górecki

Elon Musk to niezwykle barwna postać – dla jednych szaleniec, a dla innych geniusz i wizjoner. Ten urodzony w RPA przedsiębiorca i filantrop stoi za takimi firmami, jak PayPal, SpaceX czy Tesla Motors, a jego majątek szacowany jest na 13,1 mld USD (stan na maj 2016 roku). Obecnie mieszka on w Ameryce Północnej (posiada obywatelstwo kanadyjskie oraz amerykańskie) i pełni funkcję dyrektora generalnego w SpaceX, jest głównym architektem w Tesla Motors oraz członkiem zarządu w SolarCity. Postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się ten kontrowersyjnej postaci, przybliżając Wam 10 mniej znanych faktów na temat Elona Muska:

Zdjęcia opuszczonego parku rozrywki w Japonii

Krzysztof Żołyński

Oto zdjęcia z najbardziej znanego na świecie, opuszczonego parku rozrywki w Japonii. Nara Dreamland zostało zbudowane w 1961 roku i miało być japońską odpowiedzią na Disneyland, ale nie udało się. Obecnie obiekt stoi pusty, zarasta i jest obiektem pielgrzymek miłośników industrialnych fotografii.