Kategoria:

Zdjęcia

Wsadź głowę do sławnej galerii

Krzysztof Żołyński

„Put Your Head Into Gallery” to niespotykany projekt Tezi Gabunia, artysty z Gruzji. Najpierw przygotował bardzo realistyczne modele sal z galerii sztuki, a następnie zaczął zapraszać ludzi, aby pozowali do zdjęcia z głową wsadzoną do wnętrza takiego modelu. Rezultat jest niesamowity.

Robaki, smoła i trucizny - co jeszcze jemy na co dzień?

Daniel Górecki

Pomimo tego, że w ostatnim czasie świadomość społeczeństwa w zakresie żywności zmienia się, to i tak raczej niewielka część populacji faktycznie przykłada uwagę do tego, co je. Niestety jak pokazują liczne przykłady, jak choćby niedawny z końskim mięsem w wołowinie, koncerny produkujące żywność wykorzystują tę sytuację. Co jednak ciekawe, w jedzeniu bardzo często można spotkać legalnie stosowane składniki, które wielu osobom mogą wydawać się mało apetyczne lub po prostu obrzydliwe! Postanowiliśmy przedstawić Wam 10 takich przykładów:

Muhammad Ali - tego o nim nie wiedzieliście!

Daniel Górecki

Na początku tego miesiąca pożegnaliśmy jednego z najwybitniejszych sportowców w historii, a przy jedną z najciekawszych postaci ostatniego stulecia. Dokonania Muhammada Ali mówią same za siebie, bo jako jedyny pięściarz w historii trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata wszechwag i skutecznie bronił go dziewiętnaście razy, a w całej karierze poniósł tylko pięć porażek. Postanowiliśmy więc zaprezentować Wam kilka mniej znanych ciekawostek z jego życia, które sprawią, że spojrzycie na niego z trochę innej strony:

Magiczny świat ślimaków

Krzysztof Żołyński

Katarzyna Załużna to artystka z Polski, która kocha fotografować naturę, ale najwięcej miejsca w jej sercu znalazły ślimaki. Dzięki temu powstało wiele znakomitych zdjęć przedstawiających te stworzonka.