Kategoria:

Zdjęcia

Te zdjęcia są dowodem, że dzieci zasną wszędzie

Krzysztof Żołyński

Mamy dla Was zdjęcia dzieci będące dowodem, że dzieci potrafią zasnąć wszędzie. Dosłownie wszędzie. Wygląda też na to, że dzieci zupełnie inaczej postrzegają otoczenie niż dorośli. Dla przykładu – dla nas pies to pies, a dla dziecka łóżko i to samo z koszykiem w IKEA. Wszędzie można uciąć drzemkę. Jeśli przyszło zmęczenie, przykładamy głowę i gotowe!

SIE28

Presidio Modelo – niespotykane więzienie na Kubie

Krzysztof Żołyński

W 1931 roku zakończono budowę Presidio Modelo (więzienia modelowego) powstałego w oparciu o nigdy w pełni niezrealizowaną ideę panoptikonu. Nieczynne od lat więzienie jest niesamowitym przykładem architektury i symbolem totalnej inwigilacji. Zapraszamy na wycieczkę do tego niesamowitego miejsca.

Litery A, B i O zniknęły w szczytnym celu

Krzysztof Żołyński

A, B i O to bardzo ważne litery. Gdyby zniknęły społeczeństwo miałoby spory kłopot. Jednak A, B i O to także oznaczenia dla grup krwi, a gdyby nie ona, społeczeństwo mogłoby przestać istnieć. Organizacje związane z krwiodawstwem postanowiły namówić znane marki, aby ukryły w swych logo litery oznaczające grupy krwi. Celem było zaakcentowanie poważnych problemów z pozyskiwaniem krwi.

SIE26

100 kobiet zdjęło ubrania, żeby walczyć ze stereotypami

Krzysztof Żołyński

„Underneath We Are Women” jest niesamowitym albumem zwalczającym stereotypy na temat kobiecego piękna. Stworzyła go australijska fotograf – Amy D Herrman. Głównym celem albumu jest edukacja ludzi i zwalczanie stereotypów. W albumie znajduje się 100 zdjęć kobiet, 100 ciał i 100 historii. W albumie nie znajdziecie ocen ani opinii kogokolwiek – tylko same niesamowite zdjęcia. Jeśli podobają się Wam zdjęcia i sam pomysł, to możecie wesprzeć Amy na Kickstarterze. Jej marzeniem jest wydanie drukiem 400 egzemplarzy albumu.

Modelki Playboya pozują po latach

Krzysztof Żołyński

Na stronach Playboya rozpoczęły się kariery setek kobiet, które wypromowały swój wizerunek dzięki odważnym zdjęciom. Kilka z nich zgodziło się na kolejną sesję po latach. Mamy tu modelki pojawiające się pomiędzy marcem 1954 a styczniem 1979 roku.

Ta dziewczyna robi selfie w niebezpiecznych miejscach

Krzysztof Żołyński

Selfie to ostatnio bardzo modna forma fotografowania się podczas podróży, imprez i innych temu podobnych okazji. Wielu ma selfie, ale nie każdy ma takie jak Angela Nikolau z Rosji. Dla niej te zdjęcia urosły do rangi wyzwania. Wybiera bardzo niebezpieczne miejscówki, bo dopiero tam selfie ma dla niej sens.

SIE18

Zdjęcia porzuconej bazy mają zmusić USA do sprzątania

Krzysztof Żołyński

„American Flowers” - ta urocza nazwa przylgnęła do miejsca, które wcale miłe nie jest. Wszystko za sprawą tysięcy porzuconych, pordzewiałych i przeciekających beczek, masakrujących piękny zakątek na Grenlandii. W czasie II Wojny Światowej znajdowała się tutaj amerykańska baza lotnicza.

Zaskakujące fakty z życia… Alberta Einsteina

Daniel Górecki

Albert Einstein znany jest jako jeden z największych geniuszy w historii, jego teoria względności ustanowiła podwaliny pod współczesną fizykę czy mechanikę kwantową, a miała też bardzo duży wpływ na filozofię nauki oraz fizykę teoretyczną. W 1921 roku zdobył on nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki i zaczęto mocniej interesować się nie tylko jego dorobkiem naukowym, ale i życiem osobistym. Po tym, jak pasierbica Einsteina, Margot, pozwoliła na upublicznienie jego prywatnych listów (trzeba było odczekać 20 lat po jej śmierci), dowiedzieliśmy się naprawdę wiele ciekawych rzeczy na temat tego ekscentrycznego geniusza. Oto 10 zaskakujących się faktów na temat Alberta Einsteina:

Tego nie wiedzieliście o starożytnych igrzyskach olimpijskich

Daniel Górecki

Trwające właśnie Letnie Igrzyska Olimpijskie to dopiero 31. nowożytne igrzyska, ale jak powszechnie wiadomo tradycja tej imprezy sportowej sięga już starożytnej Grecji. Jest to więc idealna okazja, by zaprezentować kilkanaście fascynujących faktów na temat starożytnych igrzysk, które rozgrywano w Olimpii, mieście na Półwyspie Peloponeskim.