Kategoria:

Zdjęcia

LIP26

  Nieprawdopodobne zdjęcia dzikich zwierząt

  Krzysztof Żołyński

  21-letni fotografik z Finlandii – Konsta Punkka robi zapierające dech w piersi zdjęcia zwierząt. Najciekawsze jest to, że udaje mu się podejść do nich tak blisko. Chcecie poznać jego tajemnicę? Zapraszamy dalej.

  Widoki uchwycone w wizjerze starej lustrzanki

  Krzysztof Żołyński

  Fotografik Oliver Hihn uznał, że stare aparaty fotograficzne nie powinny zalegać na półkach i zbierać powoli kurz. Postanowił wykorzystać, należący do jego ojca, stary Elbaflex VX 1000 35mm SLR. Jednak zamiast robić zdjęcia tradycyjną metodą, fotografuje krajobrazy obserwowane przez wizjer starego aparatu.

  Księżniczki Disneya jako mamy

  Krzysztof Żołyński

  Wszyscy doskonale znamy historie Śnieżki, Kopciuszka czy też innych księżniczek. Jednak czy kiedykolwiek próbowaliście sobie wyobrazić, jak wygląda ich życie po szczęśliwym zakończeniu, gdy już znalazły swojego księcia z bajki? Isaiah Stephens spróbował.

  LIP20

  Staruszkowie z dziecięcą naturą

  Krzysztof Żołyński

  Fotografik Chris Loupos rozpoczął projekt noszący nazwę „Young at Heart”, którego celem jest pokazywanie portretów starszych osób, zachowujących się jak wiele lat wcześniej, gdy byli małymi dziećmi. Powstały dzięki temu zdjęcia, wyglądające jakby ktoś przyłapał ich na „gorącym uczynku” w czasie psocenia lub beztroskiej zabawy.

  Niesamowite zdjęcia z napromieniowanych miast wokół Fukushimy

  Krzysztof Żołyński

  Ludzi wchodzących do skażonych obszarów zwiemy śmiałkami albo szaleńcami. Niezależnie od tego w jakich kategoriach rozpatrujemy ich wyczyń, otrzymujemy bardzo wartościowy materiał dokumentalny, którego nie udałoby się zdobyć w żaden inny sposób. Dokładnie tak jest w przypadku Keow Wee Loong, który świadomy zagrożenia wybrał się w okolice elektrowni Fukushima.

  Artyści z całego świata składają hołd ofiarom zamachu w Nicei

  Krzysztof Żołyński

  14 lipca 2016 kolejna tragedia wstrząsnęła Francją i okryła smutkiem cały cywilizowany świat. Tym razem piękne, słoneczne i kojarzące się z wakacyjną beztroską miasto – Nicea – zostało naznaczone przez terror, gdy ciężarówka wjechała w tłum świętujących ludzi. Ponad 80 osób straciło życie, a setki odniosły rany. Artyści z całego świata składają hołd ofiarom tragedii i łączą się w bólu z ich bliskimi.

  Te dzieci przywracają wiarę w ludzkość

  Krzysztof Żołyński

  ISIS, Syria, Dallas, Brexit, homofobia i inne tego typu nieprzyjemne rzeczy sprawiają, że zapominamy iż każdego dnia zdarzają się także wspaniałe rzeczy. Oto zdjęcia dzieci, których czyny sprawiają, że powraca nadzieja i wiara w dobro skrywające się w każdym z nas.

  LIP12

  Ciekawe zdjęcia ślubne – nowożeńcy jako miniaturki

  Krzysztof Żołyński

  Ekkachai Saelow jest fotografem z Tajlandii, który wykonuje zdjęcia ślubne. Pewnego dnia pomyślał, że robienie tradycyjnych fotografii to nie sztuka i każdy może je robić. Zdecydował się na coś oryginalnego i efekt jest piorunujący. Nowożeńcy na jego zdjęciach są miniaturkami.