Nowy rekord w nartach wodnych

Nie lada wyczynu dokonali niedawno miłośnicy sportów wodnych z Australii. Wspólnymi siłami postanowili oni wywalczyć wpis do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii największej ilości narciarzy wodnych ciągniętych przez jedną łódź.Zobaczcie ile osób wystartowało w tym wydarzeniu.

Nie lada wyczynu dokonali niedawno miłośnicy sportów wodnych z Australii. Wspólnymi siłami postanowili oni wywalczyć wpis do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii największej ilości narciarzy wodnych ciągniętych przez jedną łódź.Zobaczcie ile osób wystartowało w tym wydarzeniu.

By wywalczyć nowy rekord trzeba było spełnić kilka warunków. By konkurencja została zaliczona grupa narciarzy musi przepłynąć w pionie pełną milę morską. Drugim wymogiem było pobicie liczby uczestników, których w poprzedniej próbie zebrało się 114. Miała ona miejsce dwa lata temu, a większość osób startujących w tegorocznej edycji było również zaangażowanych przy tamtej próbie.

W tym roku na startu stawiły się 154 osoby. Niestety nie wszystkim udało się dopłynąć do mety i zakończyć swój udział przed czasem. Do końcowego odcinka trasy zdołało dotrzeć 145 zawodników, co pozwoliło uzyskać nowy rekord świata. Zobaczcie jak wyglądała ta nietypowa próba.