Mózgi graczy działają sprawniej

Gracze generalnie nie są przedstawiani w zbyt dobrym świetle, jednak chińscy neurolodzy mają dla wszystkich, którzy lubią zanurzyć się w świecie elektronicznej rozrywki dobre wieści - mózgi graczy działają bowiem sprawniej niż mózgi innych ludzi.

Gracze generalnie nie są przedstawiani w zbyt dobrym świetle, jednak chińscy neurolodzy mają dobre wieści dla wszystkich, którzy lubią zanurzyć się w świecie elektronicznej rozrywki  - mózgi graczy działają bowiem sprawniej niż mózgi innych ludzi.

Zespół pod kierownictwem Dezhonga Yao postanowił sprawdzić czemu dokładnie (co potwierdzono we wcześniejszych badaniach) ludzie grający w gry akcji mają lepsze zdolności kognitywne - na przykład potrafią się dużo lepiej skupić i mają o wiele wyższą koordynację ręka-oko, a także posiadają więcej tzw. substancji szarej w wielu obszarach mózgu.

Chińczycy wykorzystali rezonans magnetyczny (MRI) aby przebadać mózgi 27 zawodowych graczy i 30 amatorów skupiając się na połączeniach wewnątrz obszaru mózgu zwanego wyspą.

I okazało się, że przedstawiciele pierwszej grupy mają o wiele lepsze połączenia w tym rejonie mózgu, zwłaszcza w lewej półkuli i posiadają więcej istoty szarej w bruździe okólnej i lewej części wyspy.

A zatem dostajemy kolejne potwierdzenie tego, że gry mogą pozytywnie wpływać na mózg wobec czego możemy z mniejszymi wyrzutami sumienia odpalić Quake Live.

Źródło: Nature