Nokia 3310 powróci

Nokia w 2017 roku powraca powoli na rynek mobilny po krótkim romansie z Microsoftem. A okazuje się teraz, że wrócić ma także kultowa Nokia 3310 - telefon komórkowy sprzed 17 lat, który stał się synonimem wytrzymałości i niezawodności.

Nokia (wspólnie z firmą HMD Global) w 2017 roku powraca powoli na rynek mobilny po krótkim romansie z Microsoftem. A okazuje się teraz, że wrócić ma także kultowa Nokia 3310 - telefon komórkowy sprzed 17 lat, który stał się synonimem wytrzymałości i niezawodności.

Niemal w przededniu rozpoczęcia wielkich targów Mobile World Congress w Barcelonie, nieco wieści z Finlandii przynosi nam znany z trafnych przecieków Evan Blass (@evleaks). A oprócz smartfonów przynosi on wieści także o telefonie bardziej podstawowym, który ma być hołdem właśnie dla legendarnej Nokii 3310.

Ale zaczniemy od smartfonów - w Barcelonie zobaczymy Nokię 3, Nokię 5 oraz Nokię 6. Ten ostatni - najmocniejszy (i najdroższy - ma on kosztować 250 euro) - będzie posiadał 5.5-calowy ekran Full HD, Snapdragona 430, 4 GB pamięci  RAM i aparat o matrycy o rozdzielczości 16 megapikseli, w Nokii 5 (kosztującej 199 euro) znajdziemy 5.2-calowy ekran 720p, 2 GB RAM-u, słabszy procesor i aparat z matrycą 12 megapikseli, natomiast o Nokii 3 na razie nie wiemy nic, poza tym, że będzie to model najsłabszy i najtańszy (149 euro) z tej trójki.

O nowej Nokii 3310 również nie wiemy nic poza ceną - ta ma wynosić 59 euro. Możemy się więc spodziewać telefonu absolutnie podstawowego - mamy tylko nadzieję, że będzie on chociaż w stanie dorównać legendzie pod kątem wykonania i wytrzymałości.

Źródło: Venture Beat, Zdj.: screenshot YouTube