Świetliste istoty żyją na naszej planecie

Ludzkość szykuje się na podbój obcych planet i ich księżyców, a jeszcze dokładnie nie odkryła wszystkich tajemnic, które skrywa nasz dom, czyli Błękitna Planeta. Najbardziej niepoznanymi nauce obszarami Ziemi są... oceany. Poznaliśmy ich zaledwie 5 procent...

Ludzkość szykuje się na podbój obcych planet i ich księżyców, a jeszcze dokładnie nie odkryła wszystkich tajemnic, które skrywa nasz dom, czyli Błękitna Planeta. Najbardziej niepoznanymi nauce obszarami Ziemi są... oceany. Poznaliśmy ich zaledwie 5 procent, a 95 procent pozostaje wielką tajemnicą.

To właśnie tam dzieje się najwięcej, i dlatego tak ważne są projekty mające na celu zbadanie bogatego w najróżniejsze formy życia podwodnego świata, który znajduje się głęboko pod powierzchnią wody.

Telewizja BBC Earth w jednym ze swoich programów przyrodniczych zaprezentowała niezwykłe, świecące stworzenia zamieszkujące otchłań ziemskich oceanów.

Oglądając te dziwactwa można śmiało rzec, że niepotrzebne szukamy Obcych w dalekim kosmosie, ponieważ skrywają się oni całkiem blisko nas.