Airbus ma pomysł na latające "samochody"

Ostatnimi czasy nastała prawdziwa moda na prezentowanie swoich koncepcji na usprawnienie transportu miejskiego. Jedni chcą przenieść transport pod ziemię (zobaczcie tutaj), a inni w powietrze (zobaczcie tutaj). Teraz swoją wizję przedstawił światu Airbus...

Ostatnimi czasy nastała prawdziwa moda na prezentowanie swoich koncepcji na usprawnienie transportu miejskiego. Jedni chcą przenieść transport pod ziemię (zobaczcie tutaj), a inni w powietrze (zobaczcie tutaj). Teraz swoją wizję przedstawił światu Airbus. Trzeba przyznać, że jest to chyba najlepsze rozwiązanie, jakie dotychczas mogliśmy zobaczyć.

Airbus chce bowiem, aby środek transportu przyszłości był połączeniem samochodu i statku powietrznego, składał się z trzech elementów, ale jednocześnie był istną innowacją i w niczym nie przypominał obecnych rozwiązań.

Zgodnie z ideą koncernu, który jest pionierem technologii lotniczych, w ten sposób będzie można połączyć wszystkie rodzaje transportu w jeden i maksymalnie rozszerzyć jego możliwości, z korzyścią dla mieszkańców bezustannie powiększających się metropolii.

Wyobrażacie sobie świat, w którym wychodzicie z domu, klikacie na apkę w smartfonie, a za chwilę pojawia się obok Was elektryczna i w pełni autonomiczna taksówka, która zabiera Was w dowolne miejsce? Gdy zadzwoni szef, wykrzykując żebyście szybko pojawili się w biurze, przyziemna taksówka nagle zmienia się w powietrzną i lotem błyskawicy dostarcza Was do pracy?

No dobrze, już nie będę fantazjował. Zobaczcie powyższy film, który świetnie taką wizję przedstawia.

Źródło: Airbus / Fot. Airbus