Model X przeszedł crash testy na 5 gwiazdek. Zobaczcie to na filmie

Amerykańska Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) przygotowała crash test Modelu X od Tesli, czyli dużego SUV-a, który cieszy się olbrzymią popularnością za oceanem...

Amerykańska Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) przygotowała crash test Modelu X od Tesli, czyli dużego SUV-a, który cieszy się olbrzymią popularnością za oceanem.

Specjaliści z NHTSA orzekli jednogłośnie, że jest to w tej chwili najbezpieczniejszy SUV w historii światowych crash testów. Naszpikowane najnowocześniejszą elektroniką auto jako pierwsze w swojej klasie otrzymało po 5 gwiazdek w każdej kategorii i podkategorii.

Uzyskanie takiego poziomu bezpieczeństwa w Modelu X było możliwe dzięki brakowi silnika z przodu pojazdu, co umożliwiło stworzenie większych stref zgniotu, oraz zamontowaniu akumulatorów w dolnej części pojazdu, które nadają integralność podwoziu i nadwoziu, a także dużą sztywność.

Test czołowy został przeprowadzony z prędkością 56 km/h, czyli mniej więcej z prędkościami, z jakimi zwykle porusza się po mieście. Zobaczcie, jak wspaniale ten pojazd poradził sobie z crash testami.

Źródło: NHTSA / Fot.