Obserwacje nocnego nieba na żywo i to bez wychodzenia z domu

Mamy prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów astronomii i obserwacji nocnego nieba. Slooh, czyli serwis internetowy, który posiada wiele swoich teleskopów i nadaje transmisje na żywo z obserwacji prowadzonych przez astronomów, od teraz udostępnia swoje materiały za darmo...

Mamy prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów astronomii i obserwacji nocnego nieba. Slooh, czyli serwis internetowy, który posiada wiele swoich teleskopów i nadaje transmisje na żywo z obserwacji prowadzonych przez astronomów, od teraz udostępnia swoje materiały za darmo (zobaczcie tutaj).

Jeśli chcecie skorzystać z tych dobrodziejstw, to musicie założyć konto w serwisie. Warto podkreślić, że Slooh oferuje Wam też zarządzanie teleskopami. Subskrypcja za 5 dolarów na miesiąc daje możliwość dokonania 5 rezerwacji na 5 do 10 minut własnej obserwacji.

Gdyby to było dla Was za mało, to jest też opcja 25 dolarów miesięcznie, za którą możecie dokonywać nieograniczonej ilości rezerwacji.

Slooh w tej chwili posiada dwa teleskopy w Chile i siedem na Wyspach Kanaryjskich. Koniecznie więc znajdźcie czas przez kolejne wieczory oraz noce i skorzystajcie z opcji darmowej, pomimo faktu, że możecie tylko obserwować na żywo to, co aktualnie widzi teleskop. Naprawdę warto!

Źródło: Slooh / Fot. NASA