Żałosna wpadka linii lotniczych, które chciały promować ruch LGBTI

Holenderskie linie lotnicze KLM postanowiły wykorzystać fakt organizacji kolejnej parady LGBTI na ulicach Amsterdamu, publikując zdjęcie z dopiskiem "Nie jest ważne z kim klikasz. Miłego Pride Amsterdam". Przewoźnik chciał dobrze, ale niestety cała akcja skończyła się wielką porażką...

Holenderskie linie lotnicze KLM postanowiły wykorzystać fakt organizacji kolejnej parady LGBTI na ulicach Amsterdamu, publikując zdjęcie z dopiskiem "Nie jest ważne z kim klikasz. Miłego Pride Amsterdam". Przewoźnik chciał dobrze, ale niestety cała akcja skończyła się wielką porażką.

Na opublikowanym zdjęciu pojawiły się tęczowe pasy bezpieczeństwa. Ułożono je na trzy sposoby. Jednak w dwóch przypadkach nie ma możliwości zapięcia klamry, ponieważ naprzeciwko siebie znajdują się te same elementy. Możliwość bezpiecznego zapięcia pasów istnieje tylko w trzecim przypadku.

Internauci szybko odnieśli się do tej dziwnej akcji, publikując pod postem swoje komentarze, w których zwracali uwagę liniom lotniczym KLM, że tylko trzecie zapięcie jest prawdziwe, jest zgodne z przeznaczeniem i może uchronić pasażera w razie wystąpienia niebezpieczeństwa.

Natomiast w pierwszym i drugim sposobie nie ma możliwości zapięcia pasu, co oznacza, że poważnie zagrożone jest życie i zdrowie pasażera. "Wspaniała ilustracja homogenderowej pułapki. Tylko jeden zestaw ratuje życie, reszta to śmiertelna pułapka" - zatwittował ks. Maciej Słyż.

Linie KLM nie odniosły się jednak do tego śmiesznego incydentu, który w piękny sposób pokazuje, że ze zdrowym rozsądkiem i prawami natury nikt nigdy nie wygrał i nie wygra, choćby na wszystkie sposoby obracał kota ogonem. Tak więc myślcie i "zapinajcie się" bezpiecznie!

Źródło: KLM/Royal Dutch Airlines / Fot. KLM/Twitter