Kolej przyszłości Hyperloop powstanie w Abu Zabi na EXPO 2020

Kilka dni temu firma Hyperloop Transportation Technologies poinformowała, że jest w trakcie budowy pierwszego odcinka Hyperloop z pełnowymiarowymi tubami pod Tuluzą we Francji. Teraz dowiadujemy się, że pierwszy pełny odcinek superszybkiej kolei powstanie w stolicy ZEA...

Kilka dni temu firma Hyperloop Transportation Technologies poinformowała, że jest w trakcie budowy pierwszego odcinka Hyperloop z pełnowymiarowymi tubami pod Tuluzą we Francji. Teraz dowiadujemy się, że pierwszy pełny odcinek superszybkiej kolei powstanie w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich już za dwa lata.

HTT podpisała z firmą Aldar Properties PJSC umowę na budowę 10-kilometrowego odcinka Hyperloop i centrum innowacji, w którym będą prezentowane technologie przyszłości podczas wystawy EXPO 2020.

Rząd ZEA planuje w latach 20. połączyć odcinki Hyperloop w stolicy kraju ze stacjami w Dubaju i kilkoma miastami w Arabii Saudyjskiej, w tym budowaną futurystyczną metropolią o nazwie NEOM (zobaczcie tutaj).

W ubiegłym miesiącu utworzone przez HTT konsorcjum zapowiedziało, że w ciągu 3 lat zbuduje pierwszy użytkowy odcinek kolei o długości 530 kilometrów, który połączy Chicago z Cleveland (zobaczcie tutaj). 

Tymczasem konkurencja w postaci firmy Virgin Hyperloop One podpisała umowę z władzami Arabii Saudyjskiej, dla której zbuduje kilkusetkilometrowy odcinek w ramach projektu Vision 2030 (zobaczcie tutaj).

Źródło: GeekWeek.pl/CNBC / Fot. Hyperloop Transportation Technologies