Internet
Elon Musk założył firmę Pravda Corp i zamierza walczyć z fałszywymi wiadomościami

Szef firmy Tesla i SpaceX zamierza zająć się gorącym ostatnio i budzącym mnóstwo skrajnych emocji tematem fałszywych wiadomości, które szerzą się w globalnej sieci.

Elon Musk chce włączyć się do walki z zalewających Internet fake newsami i najwyraźniej ma już po dziurki w nosie pytań czy ataków ze strony różnych mediów związanych z tematem kiepskiej kondycji finansowej Tesli.

Miliarder postanowił kontrolować media i dziennikarzy. W tym celu stworzył firmę o nazwie Pravda Corp, w ramach której będzie identyfikował, analizował i oceniał przedstawicieli mediów, pod kątem kreowania przez nich fałszywej wizji rzeczywistości, a wyniki publikował w swoim serwisie internetowym.

Musk zapytał o sens realizacji tej idei swoich fanów na Twitterze w specjalnej sondzie. Pokazała ona, że jak najbardziej nie ufają oni mediom.

Szef Tesli i SpaceX nie wiedział jednak, że media szybko spacyfikują jego ideę. Otóż nie omieszkali go poinformować, że już istnieje taka socjalistyczna instytucja jak Pravda.ru, która jest jedną z propagandowych paszczy Kremla. Musk w kolejnym twittcie spuścił z tonu i zbagatelizował temat, sugerując zmianę nazwy na YourRight.com.

Niestety, taka wizje jego fanom się nie spodobała, bo woleliby oni, aby takimi sprawami zajmowały się doświadczone organizacje, takie jak np. Snopes, chociaż mówi się, że jest ona sponsorowana przez samego Georga Sorosa, który działa przeciwko Kremlowi.

Ale jak to się mówi, wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, tak Snopes wydaje się ok. dla Amerykanów, bo atakuje Putina i spółkę.

Przykro patrzeć, że Elon Musk, człowiek sukcesu i innowator, podobnie jak inni, pieniądze już ma, to zaczyna się bawić w politykę i ma potężną potrzebę władzy.

My, szarzy zjadacze chleba i użytkownicy globalnej sieci znowu będziemy workiem ziemniaków przerzucanym z kąta w kąt jedynej słusznej Pravdy i wizji rzeczywistości.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. Twitter