Gry
Shadow of the Tomb Raider zaprezentowane w akcji

Co prawda Shadow of the Tomb Raider zapowiadany był już w marcu tego roku, ale dopiero konferencja Square Enix na E3 przyniosła nam pierwszy materiał z rozgrywki.

Wygląda na to, że trzecia osłona rebootu słynnej pani archeolog, Lary Croft, nie zawiedzie fanów dwóch poprzednich części, ponieważ twórcy zdecydowali się na rozwinięcie dobrze już znanej formuły i nie zamierzają nam serwować jakichś rewolucyjnych zmian. Nasza bohatera jest jednak dojrzalsza i lepiej radzi sobie z przeciwnościami losu.

Historia Shadow of the Tomb Raider koncentrować będzie się na powstrzymaniu nadchodzącej apokalipsy zapowiadanej przez Majów i jak nietrudno się domyślić, akcja rozgrywać będzie się w dżunglach półwyspu Jukatan. Lara tym razem zabawi się w łowcę, umiejętnie eliminując przeciwników stojących jej na drodze. Bohaterka nauczyła się kilku nowych trików, jak np. wieszania wrogów na drzewach za pomocą liny, zatruwania ich tak, by atakowali swoich sojuszników czy lepszego chowania się w gęstych zaroślach. Lara lepiej radzić będzie sobie też z pływaniem i nurkowaniem i eksplorując podwodne obszary otrzymamy pełną swobodę ruchów w 360°. Nie zabraknie też tytułowych grobowców, których ma być więcej, a poza tym będą one większe i trudniejsze (zarówno jeśli chodzi o zagadki, jak i elementy zręcznościowe) - zresztą twórcy już wcześniej podkreślali, że Shadow of the Tomb Raider będzie trudniejszy od poprzednich odsłon.

Poniżej możecie zapoznać się z materiałami prosto z rozgrywki, a premiera gry planowana jest na 14 września, jednocześnie na PC, PS4 i Xbox One.